Kutsume Sindki kaasa lööma eestlaste poolt algatatud suurimas ülemaailmses ühisaktsioonis. Abistamiseks on väga mitmeid viise, alates lihtsast idee rääkimisest sõbrale kuni toimkonnas vabatahtlikuna kaasalöömiseni.

Eestist alguse saanud Teeme Ära prügikoristustalgud on levinud üle maailma – meie kodustest talgupäevast on innustust saanud juba 112 riiki ning Teeme Ära! Maailmakoristus (Let's Do It! World Cleanup) tegevustes on osalenud juba rohkem kui 11 miljonit inimest. 

Eestis tegutsev suur vabatahtlike meeskond mängib selle aktsiooni õnnestumises võtmerolli! Tule ja ole osaline ühe suurima ja kiireimini kasvava kodanikualgatuse arengus. Maailmakoristus haarab inimesi kaasa tegutsema positiivse eesmärgi nimel, seades eesmärgiks puhta maailma!

Külasta ka Maailmakoristuse kodulehte - www.letsdoitworld.org ja ole sõber ka Maailmakoristuse Facebooki lehel: facebook.com/letsdoitworld.  

Vahemere koristusaktsioon 9. mail 

9. mail toimub teistkordselt enam kui 20 Vahemere riigis suur ühine Vahemere koristusaktsioon. Vahemere koristuse sarnast massilist ühist mere koristamist prooviti kummalisel kombel esimest korda ajaloos alles eelmisel aastal “Teeme ära!” aktsiooni raames. 2014. aastal lendas Vahemere äärde kohale ka lausa seltskond eestlasi, kes panid käed külge välisriigis. Oma riigi randa, mere pinda ja ka mere põhja koristavad peaaegu kõik Vahemere maad mitte ainult Euroopas, vaid ka Aasias ja Aafrikas. Kui juhtud sellel ajal Vahemere ääres olema, osale talgutel või korralda oma väiksed talgud.

Pane tähele! Kuigi eestlastele, kes Vahemere maid sageli just turistidena külastavad, võib tunduda sealne meri ideaalilähedaselt läbipaistva ja puhtana, siis paraku asub selles regioonis väga erineva keskkonnateadlikkusega riike. Kui Sloveenias ja Horvaatias on olukord üsna hea, siis võib näiteks Liibanoni randades kohata hiigelsuuri prügimägesid, mis sademete ja hoovustega merre ja sealtkaudu juba ka teiste Vahemere riikideni jõuavad. 

Lisainfot leiab Teeme Ära! Vahemeri projekti kodulehelt http://ldim.net