Maailmakoristus


15. septembril 2018 leiab aset maailma ajaloo suurim kodanikualgatus, Teeme Ära Maailmakoristuse suurim algatus Maailmakoristuspäev, mil miljonid vabatahtlikud tulevad ühiselt üle maailma koristama, et otsustavalt vastu astuda maailma üha kiirenevale prügistumisele.

2017. aasta lõpuks olid osalemisest teatanud juba 116 riiki, kes kõik on võtnud endale eesmärgiks kaasata koristusse vähemalt 5% oma elanikkonnast. Iga riik vastutab oma projekti elluviimise ja rahastamise eest ise.

Maailmakoristus on välja kasvanud Teeme Ära 2008. aasta üleriigilisest koristusaktsioonist, kui 50 000 eestimaalast vaid viie tunniga kogu riigi prügist puhtaks koristasid. Teeme Ära egiidi all on praeguseks oma kodupaiku koristanud enam kui 20 miljonit inimest üle maailma.

Tänaseks on Teeme Ära kasvanud Eesti suurimaks ja mõjukaimaks rahvusvaheliseks liikumiseks. Teeme Ära Sihtasutus on üks ÜRO Keskkonnaprogrammi akrediteeritud partneritest. 2017. aastal pälvis Teeme Ära Euroopa Parlamendi Euroopa Kodaniku auhinna.

Teeme Ära pole pelgalt prügi koristamine. Teeme Ära rahvusvahelise liikumise sihiks on maailma kogukonna ühendamine, teadlikkuse tõstmine ja tõelise muutuse tekitamine, et saavutada lõplik eesmärk – puhas ja terve planeet, mis on kingitus meile kõigile.

Teeme Ära Maailmakoristust toetavad Eesti Välisministeerium (arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest), Keskkonnaministeerium, Eesti 100, EuroPark, DHL Estonia, PricewaterhouseCoopers, Lux Express, Kolm Lõvi, Ülemiste City, Excellent Business Solutions, Infovara, Qlik, Microsoft, Pipedrive, QUALITANCE. Üleilmse partnerluse koalitsiooni kuuluvad Teeme Ära SA, ISWA, JCI ja BBDO Zavod.

Kui soovid samuti selle ajaloolise kingituse tegemises kaasa lüüa, siis selleks on mitmeid võimalusi:

  1. Levita sõna nii Eestis kui ka oma välismaa sõprade seas. Kutsu neid osalema nii koristusaktsioonis kui kogu eelneva aasta jooksul toimuvas prügi kaardistamises

  2. Kaardista prügi igal pool, kus sa liigud. Lae alla äpp ja vaata lühikest juhendit: https://worldcleanupday.org/map-it/

  3. Panusta partnerina. Teeme Ära Maailmakoristus sünnib ainult tänu partneritele, kes teevad vabatahtlikele koristuspäeva võimalikuks. Võta ühendust Teeme ära Maailmakoristuse partnerlustiimiga: https://www.letsdoitworld.org/contact-team/partnership-finance/

  4. Kaalu osalemist Teeme Ära Maailmakoristuse peakontori tegevustes. Toimkonna töös oodatakse osalema eelkõige häid spetsialiste IT, partnerluse, turunduse, kommunikatsiooni, rahvusvahelise suhtluse, finantsjuhtimise ja teiste tegevuste raames.

  5. Osale Eesti või mõne teise riigi koristuspäeval.


Külasta Maailmakoristuse kodulehte www.letsdoitworld.org ja www.worldcleanupday.org

Ole sõber ka Maailmakoristuse Facebooki lehega: facebook.com/letsdoitworld