Tere! Minu nimi on Aleksei Ivanov ja ma õpin Narva Õigeusu Humanitaarkoolis 3ndas klassis. Vastused küsimustele:

 a) Kuidas tekkis idee? Meile on koju kogunenud palju kilekotte, millest otsustasime valmistada midagi kasulikku ning kasutada neid lõnga asemel. Leidsime kassikujulise mustri ning kuna mulle väga meeldivad kassid, siis nii tegimegi – hea matt. 

 b) Milline on uue loodud asja kasutus/otstarve? Tulemuseks oli matt, mida võib kasutada näiteks välisukse või ka teiste tubade uste ees või asetada selle peale jalanõusid. Peale selle, et see on ilus ja praktiline, ka lihtsalt puhastatav, kui peaks mustaks saama. 

 c) Kas sellest uuest loodud asjast võiks kasu olla ka teistele? Selline matt võib olla väga originaalne kingitus kellegi jaoks ja inimene saab seda kodus kasutada. 

 d) Kuidas uus loodud asi keskkonda säästab? Me ei visanud kilekotte ära ja sellega säästsime keskkonda. 

Enne:Pärast:Tagasi kõikide võistlustööde juurde

Aleksei originaalteksti tõlkis vene keelest eesti keelde Valeria, üks Prügi VaheTunni läbiviijatest. Algtekst:

Здравствуйте! Меня зовут Алексей Иванов, я учусь в 3 классе в Нарвской Православной Гуманитарной Школе. Ответы на вопросы:    

 а). Как возникла подобная идея? Дома накопилось много пакетов из магазина и мы решили сделать что-то полезное, решили разрезать пакеты и использовать их вместо ниток. Нашли рисунок в виде кошки, так как мне очень нравятся кошки, и вот, что получилось - хороший коврик. 
 б). Какая польза и какое применение у переделанных вещей? Получился коврик, можно положить перед входной дверью или в любую комнату или ставить на него обувь. И красиво и практично, коврик можно стирать, когда он испачкается. 
 в). От этих переделанных вещей может быть какая-то польза окружающим? Можно подарить кому-нибудь, очень оригинальный подарок, и человек будет использовать коврик дома. 
 г). Как переделанная вещь бережет окружающую среду? Пакеты мы не выбросили и так сберегли окружающую среду.