German Land Võru Kesklinna Kooli 5.a klassist

Fotol on oma uuestisünni saanud klaaspurk kaanega, plastmassist toidukarp ja vana videokasseti plastikust karp.  

Enne:


Pärast: 
 


 1. Punaste sentide kogumise nõu. 

 Väga palju kasutatakse neid punaseid sente aga endaga on neid tülikas kaasas tassida kui poodi minna. Seepärast otsustasin neid koguda ja selleks võtsin klaaspurgi ja tegin selle kaane sisse augu kust sendid sisse panna. Olen kogunud sente pool aastat ja purk on peaaegu täis ja varsti lähen nendega panka. Kui nendele purkidele ise lahedaid ümbriseid printida või joonistada siis võiks purke ka teiste asjade kogumiseks kasutada- paberraha, nööbid, ilusad kivid ja teokarbid jms. 

 2. Sibula kasvatamise anum.

 Kevadel tuli mul tahtmine panna mulda erinevaid seemneid ja vaadata kas ma suudan neid kasvatada. Võtsingi kasutusele marketist ostetud toidukarbid ja istutasin nendesse tilli, sibulat, uba. Kõik läksid ilusti kasvama ja praegu on hea neid kasutada söögi maitsestamiseks. Tean, et minu vanaema kasutab samuti neid karpe oma köögis aknalaual taimede kasvatamiseks. Tavaliselt visatakse plastikust karbid ära aga nüüd hoian need alles ja annan ka vanaemale. 

 3. Pliiatsite ja vildikate pinal. 

 Leidsin kappi korrastades vanad videokassetid ja tahtsin nende kaantest midagi kasulikku teha sest ei tahtnud korralikku karpi prügikasti visata. Võtsin vana paberümbrise ära ja panin ilusa pildi asemele. Nüüd hoian selles karbis oma pliiatseid ja vildikaid. Tegin ka emale ühe sellise, sest ka temal on palju pliiatseid ja ta armastab joonistada. Kui plastmass ära vista siis selle ümbertöötlemine on kallis ja keeruline, ning parem on proovida leida neile uus otstarve. 


Tagasi kõikide võistlustööde juurde