Konguta Kooli 5. klassi õpilaste tehtud tööd 

Tüdrukud tegid heegeldustööd vanadest kilekottidest ja poisid meisterdasid vanadest ajalehtedest, jäätmepaberitest ja tekstiilitükikestest, tühjast karbist, kommipaberitest ja reklaamümbrikust. 

 Tööd on järgmised: "Ehete karbike" ;  "Lillepotiümbris", "Pliiatsitops", "Pall" 

 Kokkuvõtteks: uued loodud asjad on enamasti valmistatud kilekottidest, jääkpaberitest, vanadest ajalehtedest, plasttopsikutest, kommipaberitest ja tekstiiltükikestest. Kui inimesed tegutseksid targalt, siis hoiaksid ära palju ohtlikku prügi. SIIS OLEKS EESTIMAA PUHAS JA KÕIGIL HEA ELADA!

 Idee: 

Käisime oma kooli õpilastega Tallinna prügilas ekskursioonil ning sealt jäi meelde kohutav vaatepilt- kilekotte vedeles kõikjal, tuul oli lennutanud neid laiali, neid lehvis võrkaia ning puude küljes. Eriti ohtlikud pidid vedelevad kilekotid olema lindudele ja loomadele. 

 Käsitöö tunnis mõtlesime -mida teha emadepäevaks kingituseks. Siis tuli idee heegeldada. Poes on materjalid üpris kallid ja nii tuli äkki mõte kasutada äraviskamisele kuuluvaid kilekotte. Käisime koolisööklas küsimas, mida tehakse seal leiva ja saia pakenditega ehk siis kilekottidega. Saimegi suure hunniku kilekotte oma klassile. Hakkas kibekiire kilenööri lõikamine. 

Enne (kliki piltidel, et neid suuremalt näha!):


 Kui nöörid valmis, mõtlesime mida teha edasi. Mida heegeldada? Emadel on ehteid. Ühed tüdrukud lubasid teha karbikesed. Teised tüdrukud arvasid, et võiks teha ilusad lillepoti ümbrised. Sisse oli tugevduseks vaja karbikesi. Selleks valisime tühjaks söödud jogurti või mõne muu topsiku, mis ka kodus tavaliselt prügikasti visatakse. Üks õpilane tahtis teha aga pliiatsitopsi. Üks tüdruk heegeldas aga palli. Sellega on hea sõpradega mängida või väikesele õele kinkida.  

Pärast (kliki piltidel, et neid suuremalt näha!):  


  Poistele heegeldamine väga ei meeldinud. Nemad aitasid kilekottidest ribasid nöörideks lõigata. Siis tuli neil idee meisterdada midagi vanadest ajalehtedest, paberitükkidest, mis tavaliseltb prügikasti visatakse ja kasutasid ka riide tükikesi, mis tüdrukutel õmblustöödest järele olid jäänud. Nii valmis neil tore mänguasi "Koerake". Tüdrukud aitasid koera ära värvida ja teha viimistlustöid.  

Enne: 


Pärast:  Lauamäng "Pantide lunastamine"

 Leiutasime üheskoos, et kommipaberitest võiks teha ühe toreda lauamängu ehk "Pantide lunastamine" Ühest tühjast karbist, mis oleks prügikasti visatud, sest sealt seest olid asjad tarvitatud, tegime mängule karbi. Kaunistasime reklaamümbrikul oleva ilusa pildikesega. Ja nii saime toreda mängu. Mängu reeglid: Kommipaberitest on volditud pandid. Mängijate vahel jaotatakse need võrdselt ära. Kordamööda hakatakse pante lauale heitma (paber pannakse parema käe peopesale ja lüüakse selle käega vastu laua äärt, suunaga alt üles, pant lendab lauale. Kui järgmise mängija pant kukub teise pandi peale, siis saab see selle pandi omale. Võidab see, kes kogub kõige rohkem pante.  Mäng on väga hea vahetunnis ja vabal ajal mängimiseks.