Milena Tašmetova Narva Pähklimäe Gümnaasiumi 4.a klassist:

1. Pliiatsihoidja ja hoiupõrsas vanadest diskettidest.
2. Küünlajalg CD-dest ja arbuusiseemnetest
3. Pildiraam puslest

(loe tema meisterdamiste ja ideede kohta lisa piltide alt)

Enne:Pärast: 1. Pliiatsihoidja ja hoiupõrsas vanadest diskettidest. 

 Pliiatsite, vildikate ja pastakate hoijustamiseks sobivad väga hästi disketid. Neid on koju kogunenud väga palju. Ootamatult ja äkki tekkis idee luua täiesti uus asi, mida ei ole veel kellelgi teisel. Visandasin idee ning hakkasin seda ellu viima. Isetehtud kingitus rõõmustab sõpra ning tekitab korteris loomingulise õhkkonna. Kasu – loob rõõmsa meeleolu, säästab raha ja on meeldiv üllatus. Kasu keskkonnale on suur – disketid lagunevad aeglaselt või ei lagune üldse. 

 2. Küünlajalg CD-dest ja arbuusiseemnetest 

 Koju oli kogunenud palju vanu CD-sid. Kui soovite teha originaalse ja lihtsa küünlajala kingituseks sõbrale kulutamata palju aega ja vaeva, siis see idee sobib just teile. Samas  saab ära kasutada vanad CD-d ja arbuusiseemned, mis muidu niikuinii satuksid prügikasti. Ootamatult ja äkki tekkis idee luua täiesti uus asi, mida ei ole veel kellelgi teisel. Visandasin idee ning hakkasin seda ellu viima. Isetehtud kingitus rõõmustab sõpra ning tekitab korteris loomingulise õhkkonna. Kasu – loob rõõmsa meeleolu, säästab raha ja on meeldiv üllatus. Kasu keskkonnale on suur – CD-d lagunevad aeglaselt või ei lagune üldse. 

 3. Pildiraam puslest 

 Veel 30aastat tagasi olid välismaised  trikiga mõistatused, mängud kättesaadavad vaid vähestele. Nüüd on seda raske ette kujutada.   Aga kui palju on neid  kaotsi läinud!? Vedelevad, lihtsalt vedelevad, mõnikord ei ole kellelegi tarvis. Ootamatult ja äkki tekkis idee luua täiesti uus asi, mida ei ole veel kellelgi teisel. Visandasin idee ning hakkasin seda ellu viima. Isetehtud kingitus rõõmustab sõpra ning tekitab korteris loomingulise õhkkonna. Kasu – loob rõõmsa meeleolu, säästab raha ja on meeldiv üllatus. Kui jäätmed ladestatakse loodusesse, siis nad saastavad õhku, pinnast ja vett. Pusletükid lagunevad aasta jooksul. 

Tagasi kõikide võistlustööde juurdeMilena originaalteksti tõlkis vene keelest eesti keelde Valeria, üks Prügi VaheTunni läbiviijatest. Algtekst:

Ташметова Милена  Пяхклимяэская гимназия 4а класс  

 1. Карандашница и  копилка из дискет  

Для хранения неимоверного количества карандашей, ручек и фломастеров вполне подойдут дискеты. Их накопилось дома много.  Неожиданно и быстро в голову пришла идея создать совершенно новую вещь. Вещь, которой нет ни у кого. Зарисовала идею и стала воплощать в жизнь.  Такой подарок порадует друга, внесёт что-то своё, креативное в интерьер квартиры.  Польза – радостное настроение, экономия денег, приятный сюрприз.  Польза для окружающей среды велика: дискеты разлагаются долго или вообще не разлагаются.     

 2. Подсвечник из дисков и арбузных семечек 

Дома скопилось немало старых дисков. Если вы хотите сделать оригинальный и простой подсвечник для подарка другу, не затрачивая много сил и времени, то эта идея как раз для вас. Заодно полезно используете старые диски и арбузные семечки. Ведь эти вещи почти лежали в мусорном ведре!  Неожиданно и быстро в голову пришла идея создать совершенно новую вещь. Вещь, которой нет ни у кого. Зарисовала идею и стала воплощать в жизнь.  Такой подарок порадует друга, внесёт что-то своё, креативное в интерьер квартиры.  Польза – радостное настроение, экономия денег, приятный сюрприз.  Польза для окружающей среды велика: диски разлагаются долго или вообще не разлагаются.    

 3. Рамочка из пазлов 

Ещё каких-то 30 лет назад пазлы были заграничной диковинкой, игрой, доступной избранным. Сейчас это сложно представить.  А сколько их потерялось!? Лежат, просто лежат, иногда совсем никому не нужные.  Неожиданно и быстро в голову пришла идея создать совершенно новую вещь. Вещь, которой нет ни у кого. Зарисовала идею и стала воплощать в жизнь.  Такой подарок порадует друга, внесёт что-то своё, креативное в интерьер квартиры.  Польза – радостное настроение, экономия денег, приятный сюрприз. 
Если отходы попадают в окружающую среду, то они загрязняют воздух, почву и воду. Разлагаются пазлы в течение года.