Valik meediakajastusi

Vooremaa: Teeme Ära meeskond ja XII noortepeo Mina jään korraldajad kutsuvad noori talgutele 20. veebruar

Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsub koostöös XII noorte laulu- ja tantsupeo Mina jään korraldustoimkonnaga kõiki noori koos õpetajate, juhendajate ja vanematega osalema 6. mail peetaval üle-eestilisel talgupäeval, et korrastada oma kodukandi väikesed ja suured laululavad ning tantsuplatsid, teatasid talgute eestvedaja ja laulu- ja tantsupeo korraldustoimkond. Ühine osalemine talgutel väärtustab seeläbi meie laulu- ja tantsutraditsioone ning aitab ühtlasi ette valmistada suvist noortepidu Mina jään ja ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamist igas paigas üle Eestimaa.


Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür ütles, et laste- ja noorteaastaga seotult on üheks tänavuseks üleskutseks noorte kutsumine talgutele. “Koostöö üle noorte laulu- ja tantsupeo meeskonnaga on meil eriti hea meel, sest noorte kaasamine talgutele aitab Eestimaal sajandeid viljeletud talgutraditsioone tutvustada ja edasi anda kasvavale põlvkonnale,” rääkis Tüür.
XII noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään“ korraldustoimkonna liikme Sten Weidebaumi sõnul on ettevalmistused laulupeoks ajast aega sisaldanud koostegemist ja talgutöid. “Tänavuse noortepeo tunnuslause Mina jään tõstab esile meie traditsioonide ja väärtuste hoidmist ning tugevat põlvkondade vahelist sidet, et noortel oleks maast madalast võimalused, teadmised ja oskused oma panuse andmiseks Eestimaale. Et noored tajuksid – mis ka ei juhtuks, siin on alati nende kodu, kus neid oodatakse ja kus igaüks on vajalik,” rääkis Weidebaum. “Just seepärast otsustasime, et teeme tänavuse Teeme Ära talgupäeva raames üleskutse väikeste laululavade ja tantsuplatside korrastamiseks igas Eestimaa nurgas.”

Loe uudist edasi Vooremaa veebiväljaandest