Kommenteeri

Täna saab Pääskülas avalöögi Teeme Ära 2+2 talgupäev, kirja pandud juba ligi 1700 talgutegu

Täna saab Pääskülas ühes elurikkas aias avalöögi sel laupäeval, 1. mail peetav üle-eestiline Teeme Ära 2+2 talgupäev, kuhu on kirja pandud juba ligi 1700 talgutegu. Tänavuse perekeskse talgupäeva raames on muuhulgas rajamisel üle 700 liigirikka lilleniidu ning ehitamisel ligi 400 kompostikasti ja paarsada putukahotelli üle Eesti. Kõik eestimaalased on oodatud liituma 2+2 talgupäevaga, et ohutult ja kehtivaid piiranguid järgides teha koos lähedastega vajalikke kevadtöid. Talgutegusid saab jätkuvalt üles märkida aadressile www.teemeara.ee.

Teeme Ära 2+2 talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüüri sõnul on inimeste soov osaleda 2+2 talgupäeval rõõmustavalt suur. „Praeguseks kirja pandud talgutegude rohkus näitab, et ühist tegutsemist üle-eestilise Teeme Ära talgupäeva raames juba väga oodati,“ lausus Tüür. „Eriti teeb heameelt see, kui palju liigirikkaid niidulillede lapikesi on tekkimas igasse Eestimaa nurka, sama muljetavaldav on ka ehitatavate kompostikastide arv ja suur putukahotellide meisterdamise õhin.“

2+2 talgupäeva raames kutsume kõiki eestimaalasi koos oma lähedastega ise ette võtma neid kevadisi töid ja tegemisi, mis vajavad just nüüd ära tegemist. Teeme Ära talgupäeva meeskonna tänavused üleskutsed seonduvad kõik hoolimisega – et hooliksime rohkem elukeskkonnast, toidust ja üksteisest. Tähelepanu all on igaühe looduskaitsega seotud tegevused ning toidu raiskamise vähendamine, samuti ohutu koostegutsemine ja vaimsed vitamiinid.

Soovitusi, kuidas märgata ja toetada meid ümbritsevat elurikkust, leiab talguveebist. Igaühe looduskaitsega seotud tegevusi või alustada kasvõi väikese kodumaiste lillede või maitsetaimede kasti paigutamisest rõdule, putukahotelli meisterdamisest, mõne niitmata lapikese jätmisest maja ümber, et seal saaksid õitseda niidutaimed ja neid tolmeldada putukad.

Rohetiigri eestvõttel on fookuses ka toidu raiskamise vähendamine. Nõuandeid, kuidas anda uus elu meil kõigil igapäevaselt tekkivatele biojäätmetele ning kuidas õigesti kompostida, jagavad talguveebis asjatundjad. Kompostimise entusiast Anni Raie selgitab oma koduaia näitel kompostimise ABC-d. Lisaks saab Teeme Ära kodulehelt head nõu vaimsete vitamiinide kohta, mida ühiselt tegutsedes silmas pidada, et üksteist sel keerulisel ajal paremini märgata ja hoida. Teeme Ära meeskond usub, et 2+2 talgupäev kui turvaliselt korraldatud ühine mõtestatud tegevus on üks parimaid võimalusi üksteise toetamiseks peredes ja kogukondades ning laiemalt kogu ühiskonnas.

1. mail toimuvat Teeme Ära 2+2 talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Toetajate ja partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Aktiivsete Kodanike Fond, Sigrid Rausing Trust, Rohetiiger, MTÜ Peaasjad, Apotheka, Bauhof, LHV Noortepank, Vizeum, Tele2 jt.

Lisa kommentaar

Email again: