Kodukandi veekogud ohutuks
Koostöös Päästeametiga kutsume üles sel
talgukevadel korrastama kodukandi
veekogusid, muuhulgas puhastama kaldad risust ja vanadest lehtedest, paigaldama sillad ja purded, parandama katkised kaevud ja luugid, ehitama väiksematele veesilmadele piirded, asendama kastmisvee võtmise veekogust pumba või voolikuga jpm. Talgujuhid saavad soovi korral endale
talguveebist alla laadida ka veeohtude kaardistamise abivahendi.
Loe lähemalt
Lasteaedadesse ja koolidesse elurikkad õppeaiad
Kutsume koole ja lasteaedasid rajama õppeaedu ning juba olemasolevatesse aedadesse elurikkust juurde looma. Õppeaedades tegutsemine annab nii väikestele kui ka suurtele uusi teadmisi, edendab praktilisi oskusi ja lisab ohtralt vajalikke kogemusi elurikkuse märkamiseks ning toetamiseks meie ümber. Mitmekesine ja elurikas õppeaed rikastab õppetööd, suurendab keskkonnateadlikkust ja innustab lapsi loodusega kooskõlas elama. Meisterda õppeaeda peenrakaste, külva “Tootsi peenar”, ehita sademevee kogumise süsteem, raja toidusalu, loo taimede esmaabipeenar või leia inspiratsiooni muudeks talgutöödeks meie lisamaterjalidest. Soovijatele on abiks istutuskühvel, mis annab sümboolselt hoogu lasteaia ja kooli elurikka õppeaia talgutöödele.
Kultuurielamus igasse talgupaika
Teeme Ära talgupäeva üks tänavusi üleskutseid – kultuurielamus igasse talgupaika – toob tähelepanu kultuurile, ja seda mitmes tähenduses. Kõige enam peame silmas Euroopa kultuuripealinna aastat ja Eesti kultuuririkkuse aastat, kuid ka meie talgukultuuri ja igale paikkonnale omaseid kultuurikihistusi, mis võiksid sel talgupäeval olla meelel ja keelel. Mõistagi on see iga talgujuhi ja talguliste enda otsustada, mil moel võiks oma talgupäeva tegemisi talgutööde kõrval ka kultuurielamustega rikastada.
Loe lähemalt