Kodulähedaste veekogude ohutus
Koostöös Päästeametiga kutsume üles pöörama tähelepanu kodulähedaste veekogude ja väiksemate veesilmade ohutusele. Esmajärjekorras vajavad turvalisemaks muutmist kastmisvee võtmise kohad, korrastamata veeäärsed käiguteed, katkised või puuduvad kaevukaaned, lagunenud purded ja sillad, libedad ja järsud kaldad ning piirdeta kallasrajad. Kui murekohad kaardistatud, siis on hea võimalus talgute korras olukorda parandada ning võimalikud ohud likvideerida. Talgujuhid saavad veeohutusega seotud talgutööde teostamise hõlbustamiseks taotleda tuge ehituspoe kinkekaardi näol.
Loe lähemalt
Igaühe looduskaitse
Eelmisel kevadel alguse saanud liigirikaste lilleniitude rajamine jätkub ka tänavusel talgupäeval, kuid see on vaid üks võimalik töö looduse mitmekesisuse toetamiseks, mida saame talgupäeva raames ette võtta. Mida rohkem mitmekesisust oma kodutänavale ja kodumaja ümber jätame, seda rohkem leidub seal liblikaid, mutukaid, kahepaikseid, tolmeldajaid ja õisi silmailuks. Kirjeldatud mitmekesisust aitavad luua omamaiste liikidega hekid, kompostimisalad, väikesed kiviaiad, "Tootsi peenrad" ja samuti mõne asja tegemata jätmine. Soovijaile jõuab talgupaika niidulillede seemnepakk, mille abil võib rajada aeda, külaplatsile või seltsimaja ette liigirikka niidulillede kasvuala.
Loe lähemalt
Loe lähemalt
Märkame ja toetame
Tänavused ärevad ajad toovad kaasa hoopis uusi väljakutseid, kuid nagu ka talgupäev on näidanud: sõltumata ajast või kohast saame ise väga palju ära teha, et elu paremaks muuta. Sel kevadel, kui omakandi inimestega talguplaani peame, saame mõelda sedagi, kuidas talgute abil oma kogukondadesse vastu võtta meie uued naabrid: mitte üksnes need, kes kolisid koroonaajal linnast maale, vaid ka need, kes olid äsja sunnitud põgenema sõja eest meie maale.
Loe lähemalt
Loe lähemalt